Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


pitel:projekty:ircfit

Jak se dostat na IRC kanál #fit

Potřebujete něco rychle vyřešit, a různá fóra vám nestačí? IRC je ideální řešení.

Historie IRC

Co já bych sem psal? Přečtěte si to ne Wikipedii ;-).

HOWTO

 1. Sežeňte si nějakého klienta. Existuje jich spousta. Tento návod je psán pro multiplatformní XChat, pro simulátor operačního systému (Windows) je známý mIRC, zkušení linuxáci mohou sáhnout po terminálové irssi.
 2. Nainstalujte tedy Vámi zvoleného klienta a spusťte jej.
 3. Najděte v něm něco, jako Seznam sítí (v XChatu Ctrl + S)
 4. Tady vyplňte vaši přezdívku (v několika variantách – pokud bude obsazena 1., použije se 2., a pak 3.), jméno, login, a podobné informace. Přezdívka smí obsahovat pouze ASCII znaky, a místo interpunkce raději použijte _ (např. Tepero_sombrero). Nakonec dole odtrhněte volby pro zobrazování tohoto okna při každém startu, je to otravné.Xchat: Seznam sítí
 5. Nyní vytvoříme novou síť. Najít k tomu vhodné tlačítko zvládne i cvičená opice. Síť pojmenujte IRCnet (není důležité jak ji pojmenujete, ale prostě se tak jmenuje).
 6. Editujte Vámi vytvořenou síť. Zde je nejdůležitější seznam serverů, vložte tedy některý (nebo nejlépe všechny) níže uvedené servery do seznamu.
  • irc.upc.cz
  • irc.gts.cz
  • irc.felk.cvut.cz
  • irc.fei.tuke.sk
  • nextra.irc.sk
 7. Následující zatrhávátka nastavte podle obrázku, do políčka Připojit se ke kanálům napište #fit a jako Znakovou sadu nastavte UTF-8Xchat: Upravit IRCnet
 8. Zavřít, a Připojit! Chvíli počkejte, a už byste měli být v kanále #fit kde bude zajisté probíhat živá diskuze o zajímavém tématu ;-).
/var/www/wiki/data/pages/pitel/projekty/ircfit.txt · Poslední úprava: 30. 12. 2022, 13.43:01 autor: 127.0.0.1